Poradna lékaře


 Hledej

Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 16. - 20.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám od narozeni hnědý pigment na tváři laser jsem skusila po dobu 10let ale bohuzel bez výsledků ani plasticky chirurg mi nepomohl uz jsem zoufala nešla by transplantace kůže nebo jiny způsob?děkuji za odpověď s pozdravem
Dobrý den, transplantace kůže se používá v situacích, kdy je třeba zakrýt rozsáhlejší kožní defekt. Výsledný kosmetický efekt není dokonalý, ranná plocha je vždy odlišná od "normální", tedy neporaněné kůže, zůstává rozsáhlá jizva. Použití této metody na odstranění pigmentových skvrn by tedy kýžený efekt nepřineslo. Konzultujte pracoviště estetické dermatologie, zda už byly skutečně vyčerpány všechny možnosti estetických zákroků.
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Nechce se mi jít hned k lékaři, tak zkouším najít nějaké info a vyřešit problém sama i proto, že se jedná o ne příliš příjemné téma. Už delší dobu se setkávám s tím, že když jdu na velkou, cítím mírné bolesti, spíše pálení v oblasti análního otvoru. Je to pocit, jako bych tam měla nějakou ranku, která se nehojí, ale nemám pocit že by tam nějaká ranka byla. Občas naleznu i krev na toaletním papíru. Myslíte, že je možné, že by to byla nějaká ranka nebo příp. co jiného si myslíte, že by to mohlo být? A pokud máte na doporučení nějaký krém nebo něco, co se dá koupit v lékárně. Jinak žádné problémy nemám. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, popisované problémy mohou souviset s tzv. anální trhlinou (fisurou) nebo hemorrhoidy. Oběma těmto tématům se podrobně věnuje celá řada našich novinkových článků, na které si Vás dovolím odkázat. Krvácení z konečníku ale může mít i vážnější příčiny. Přesnou diagnózu v případě neúspěchu základní domácí péče Vám pomůže odhalit proktolog. Tohoto specialistu najdete ve většině chirurgických ambulancích.
Dobrý večer, chtěla jsem poprosit o radu jak postupovat v ošetřování stehové píštěle v třísle. Dcera je po operaci kyčelního kloubu a teď když jsem ji vyndala chumáč nití, tam má kapsu plnou hnisu. Prosím moc o radu jak ošetřovat. děkuji
Dobrý den, rozhodně vyhledejte co nejdříve ošetření na pracovišti, kde byla dcera ošetřována. V první řadě je třeba ránu vyčistit a zbavit depozita hnisu. Poté je nutné posoudit, zda se jedná pouze o povrchovou infekci nebo problém zasahující do hlubších vrstev rány. Při operacích, u kterých se do těla implantuje cizí umělý materiál (např. kloubní náhrada), existuje vysoké riziko infekce tohoto materiálu s nepříznivými důsledky. Nezřídka bývá nutná dlouhodobější preventivní antibiotická léčba. Ze všech těchto důvodů je vyšetření lékařem nezbytné.
Dobrý den, asi před 17 měsíci jsem byl na operaci s dolním rtem a i dnes občas jizvu cítím,zejména když jím,nebo mluvím,Chtěl jsem se Vás zeptat,zda na to neexistuje nějaká mast nebo gel. Děkuji.
Dotaz čeká na odpověď
Dobrý den mám takový problém seschla a popraskala mi předkožka mam tam dokola asi 6 prasklin před týdnem jsem prodělal Angínu z horečkami 39,2° a začal jsem brát antibiotika popraskaly mi i rty od té doby to dost to bolí nemohu pořádně přetáhnou předkožku už je to 5 dní a masturbací se to začalo zhoršovat tak jsem dnes nemasturboval a teprve dnes se to povedlo ve sprše přetáhnou předkožku tak jsem provedl pečlivou hygienu takže jsem vše pečlivě umyl všude jsem měl maz takže jsem vše pečlivě opláchl vlažnou vodou a namazal konopnou mastí a nyní se mi to skoro úplně uklidnilo a nebolí to jen na dotek a dočetl jsem se že kolikrát je nutná obřízka a to já nechci je možné že to způsobila jen ta horečka a že když nebudu masturbovat a šahat na to a jen to pravidelně mazat že se to zahojí přirozenou cestou ?? děkuji za odpověď
Dotaz čeká na odpověď