Poradna lékaře


 Hledej

Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 51. - 55.

[ 11 ]  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

tenká kůže na pažích,lehce se sedře a krvácí a dlouho se hojí
Váš příspěvek neobsahuje žádný dotaz.
Jsem po operaci 4den uzliny v podpaži celou dobu mam otok modřinu kolem rány chladím a mažu liotonem 100000 pouze modřinu né ránu je to správné, teplotu nemám ale ruku nemohu dát k tělu bolest v otoku tupá je to prosim v pořádku k danemu času po operaci děkuji
Dobrý den, 4. den po operaci ještě může rána výrazněji bolet a okolí vykazovat otok, zvláště pokud se jedná o namáhanou část těla. Popsaný způsob ošetření je v zásadě správný. Pokud se ale bolestivost a velikost otoku po několika dalších dnech nemění, je vhodné požádat o kontrolu operatéra.
Dobrý den, mám vnuka, který je po operaci cca 1,5 roku, ale rána ho stále bolí, existuje nějaká třeba mastička, která by ztlumila bolest? Děkuji
Dobrý den, změna citlivosti jizvy může být dlouhodobá, ale rána by rozhodně neměla nijak výrazně bolet. Nepíšete, o jaký typ rány se jedná, zda šlo o operaci nebo šití rány po úrazu a v jaké části těla jizva je. Pokud ale obtíže přetrvávají i 1,5 roku po operaci, vnuk by měl konzultovat pracoviště, kde byl operován.
LÉČÍM SE S NEJVYŠŠÍM STÁDIEM OSTEOPOROZY JSEM MUŽ 52 LET A V POSLEDNÍ DOBĚ MĚ TRÁPÍ OTOKY SPODNÍ ČÁSTI NOHOU. JAK POMOCI. DĚKUJI.
Otoky mohou mít celou řadu příčin a se základním onemocněním nemusí vůbec souviset. Pokud jsou symetrické na obou končetinách, nabízí se příčina v onemocnění srdce nebo ledvin. Jednostranné otoky zase mohou ukazovat na postižení žilního nebo lymfatického systému. Ani toto základní rozlišení ale neplatí absolutně. K odlišení je nutné vyžádat i vyšetření u Vašeho praktického lékaře, který Vás podle aktuálního nálezu nasměruje k příslušnému specialistovi.
Dobrý den, byla jsem na operaco levé ruky pro sy KT, po vyndání stehů po 10 dnech, se polovina rány rozevřela, okraje se oddálily a uprostřed ji díra, ty oddálené okraje jsou tvrdé strupy které se sklání do rány, při komtrole na ambulanci mi ťekli, že je to v pořádku,. Myslím di , źe mi ty okraje měli znovu sešít, takhle je uprostřed jskýdi kráter a na okrajích stará strupovitá kůže. Napište mi prosím Vśš názir, byla jsem na operaci 10.1. A stehy mi vyndali 20.1. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem
Dobrý den, vyndání stehů 10 dnů po výkonu je běžný postup. V této době již bývá rána většinou pevně zhojena. Není-li v ráně přítomna infekce, nemusí ani mírný rozestup kožních okrajů vadit. V průběhu dozrávání jizvy se bude její vzhled ještě dále měnit. Stav hojení a jizvy ale musí posoudit operatér. V případě pochybností se na něj znovu obraťte.