Poradna lékaře


 Hledej

Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 41. - 45.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

Dobrý den,po dobrání ATB mě pálí horní patro a povrch jazyka,pro podezření na přemnožené kvasinky v ústech mi byl proveden stěr z jazyka a krku-negativní.Chci se zeptat zda je ještě jiná možnost jak vyšetřit ty kvasinky a jaké zdravotní potíže bych měla očekávat v případě,že ty kvasinky mám.Děkuji moc za odpověď.Přeji hezký den.S pozdravem
Dobrý den, Váš dotaz nesouvisí s problematikou hojení ran. Doporučujeme některou z obecných internetových poraden, např. www.ulekare.cz.
Dobrý den, je mi dvanáct let. Odstranili mi dolní lalok pravé plíce. Týden po vyndání stehů se mi zdá že se mi rána rozšklebuje. Prosím poraďte co nejdříve.
Dobrý den, společně s rodiči byste měl vyhledat ošetření na chirurgii, kde Vás operovali.
Dobrý den, jsem 25 let po úrazu na vozíku, vždy bez dekubitů, ale teď se mi začíná objevovat něco na zevním kotníku. Možná jsem ho někde ťukla, kdo ví. Na vystouplé části kotníku je červená tvrdší tečka s načervenalým okolím, uzavřené. Hemagel nic nezlepšil, přecházím na silnou domácí konopnou mast. Na noc přemýšlím o nějakém krytí, které by současně léčilo i chránilo kotník před odíráním o prostěradlo (mívám křeče do nohou). Prosím, můžte mi něco poradit? Děkuji moc,
Dobrý den, kromě správného lokálního ošetřování je v léčbě nehojících se ran důležité odhalit příčinu, proč k nim došlo. Je vhodné, abyste navštívila lékaře (chirurga), který Vaše končetiny vyšetří a vyloučí možnou poruchu prokrvení. Ambulance pro hojení ran Vám také může doporučit vhodný přípravek k ošetření, resp. prevenci vzniku otlaků. Pokud není rána otevřená, gelové krytí své uplatnění nenajde.
Dobrý den, včera mi kůň stoupnul na nohu a strhnul celý nehet na palci. Ránu jsem namazala Betadinovou mastí a zavázala obinadlem. Dnes jsem však obinadlo nemohla z prstu sundat, polštářek se přilepil k ráně. Jak mám nohu zakrýt, abych mohla dojít do práce a zároveň se nevystavovat riziku, že se mi obvaz znovu přilepí na ránu?
Dobrý den, přisychání obvazu úspěšně zabráníte ošetřováním rány pomocí metody vlhkého hojení ran. Podrobnější informace naleznete v informačních sekcích i novinkových článcích na těchto stránkách.
Dobrý den, mám chronický problém s rankami na obličeji,z mini tečky rozskrabu půlroční problém myslím že nikdy nevyresim ten obsesivní zlozvyk ranky na obličeji škrábat do příšerných stavů. Bolí to, přesto škrábu do krve. Trpím na opary.ono by se to hojilo, myslím ale že mám obsesivní zlozvyk.posledni dobou se hlídám, pomáhá mi aplikace Septodermu a konopné masti.rany mne hyzdí prosím pomozte jsem ze sebe velmi nešťastná.dekuji Vám mnohokrát
Dobrý den, z Vašeho popisu není zřejmé, na co přesně se dotazujete. Lokální ošetření ranek (nepíšete, z jakého důvodu vznikají?) pravděpodobně provádíte dobře, píšete, že se hojí. Způsob, jak se zbavit zlozvyku nebo dokonce obsese je vhodné konzultovat s psychologem nebo ambulantním psychiatrem.