Poradna lékaře


 Hledej

Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 21. - 25.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10  11 

Dobrý den, prosím Vás marně pátrám po léčbě nebo léčivé proceduře o které jsem pouze zaslechla, mělo by se to dělat na klinice v Brně a jde o neuropatii dolnich končetin, já slyšela ,že šlo o diabetika a léčba snad byla nějakým přístrojem ,který držel lékař a foukal zřejmě nějakou účinnou látku na chodidla, která byla s velkými boláky, tato léčba prý zacelovala ty rány a zlepšila se citlivost.Omlouvám se za takový popis, ale vůbec nevím o co by mohlo jít. Děkuji za radu a pomoc
Dotaz čeká na odpověď
Dobrý den, Byla mi provedeno pro nekrozu úplné odstranění achilovy šlachy na levé noze 14.6, dána vakuová terapie celková sutura 26.6. Dne 31.7 odstraněny stehy. Celou dobu od vytažení stehu jen mírný otok. od 19.8 sekrece z rány povoleny steh dány ATB. Po přeléčení cca za 14 opět sekrece z rány přelečeno v nemocnici. Poslední týden velký otok od nártu až po koleno čím to může být. Případně jaká vyšetření si nechat udělat nebo co můžu proto udělat. Beru již delší dobu Detralex. Léčím se ještě na Osteoporozu,Astma na kortikoidech, cukrovka na inzulínu . děkuji za odpověď
Dobrý den, v odpovědi začnu od konce. Všechna Vaše uvedená onemocnění, bohužel, komplikují správné hojení jakékoliv rány. Otok, zvláště pokud je provázen i zarudnutím okolní kůže a zvýšenou teplotou, může být způsoben zánětem v ráně. Stejně tak se ale může jednat o poruchu odtoku lymfy z oblasti, kde proběhl operační výkon. Posouzení stavu končetiny, rozlišení těchto diagnóz a stanovení odpovídající léčby musí provést lékař - ideálně chirurg nebo ortoped na pracovišti, kde jste byla operována.
Dobrý den.Nějaká léčba či zákrok na obnovení pigmentu kůže na ruce po popálenině 2.stupně? Je to něco malo přes rok a repigmentace stale neproběhla ,zahojena krásné jen bez pigmentu vzhledu podobné vitiligo.Děkuji za odpověď.
Dotaz čeká na odpověď
Dobry den uz nevim co delat.Nevim jestli mam vsi nebo blechy.S kymkoliv prijdu do styku zacne se hned skrabat ve vlasech na rukach.Je zvlastni ze ikdyz sedi v restauraci naproti se to stava.I u me na navsteve se hosti hned skrabou.dekuji za odpoved.
Dobrý den, Váš dotaz nesouvisí s problematikou hojení ran. Doporučujeme některou z obecných internetových poraden, např. www.ulekare.cz. Přítomnosti zmíněných parazitů si postižený obvykle sám může všimnout, v první pomoci pomohou i volně prodejné přípravky, konzultujte lékárníka, při neúspěchu vyhledejte vyšetření na dermatologii.
Dobrý den, Nevím, jak je to dlouho, asi měsíc, nebo dva, co jsem si narazil ukazováček na noze. Hodně mě bolel, když jsem s ním pohnul. Rodiče říkali, že se to zanedlouho samo zahoji, takže jsem nešel ani k obvodnímu lékaři. Včera jsem si jen tak ohýbal prsty na noze a když jsem si ohnul ten naražený prst, ucítil jsem takovou podivnou bolest. Na druhém ukazováčku takovou bolest necítím. Je možné, že mi to třeba špatně srostlo? nebo to ještě není úplně zahájené? Párkrát jsem si prst mazal ibalginem, s kterým mám dobré zkušenosti. napadlo mě taky si ten prst svázat se zdravým, ale myslím, že je na to už pozdě. Na kloubu toho prstu mám trochu tmavší kůži, ale nevím, zda to má nějaký význam, protože to mám i na palci (na stejné noze). Tu bolest pocituji na prvním článku prstu ( víc u chodidla ) Chtěl bych ten prst mít zase v pořádku, takže chci poradit, co s tím dělat ( nějak masirovat, mazat mastí,...)
Dobrý den, opatření, které popisujete - fixaci poraněného prstu ke zdravému a protizánětlivá léčba, jsou správná v první pomoci. Dva měsíce po úrazu už by prst bolest neměl. Pokud obtíže přetrvávají, navštivte ortopeda nebo chirurga, k odhalení nepříznivě zhojené zlomeniny poslouží RTG.