Poradna lékaře


 Hledej

Nalezeno 385 záznamů z celkového počtu 385, zobrazeny 36. - 40.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10  11 

Dobrý den, je mi 27 a asi cca měsíc mám problém jakoby se srdcem.Při běžném pohybu,... mě tlačí pod prsem(takový tlak,spíše tupá bolest),cítím jak mi rychle buší srdce. Večer mi buší a špatně se mi usíná. 3x se mi stalo,že pomalu padám do mdlob.Při chůzi do schodů nebo jiného zvýšeného terénu se zadýchávám.občas mi při tom trne levá ruka,cítím mravenčení (jen levá ruka).na levé straně hrudníku mám mírný,ale opravdu mírný otok.Tep v klidu je 120 za 1min (-po vyšetření u doktora). Prosím o radu,celkem mi to ztrpčuje život....
Dobrý den, Váš dotaz nesouvisí s problematikou hojení ran. Doporučujeme některou z obecných internetových poraden, např. www.ulekare.cz.
Dobry den, před 14ti dny jsem si udelal pri sportu hlubokou sečnou ránu na vnitřni strane stehna tesne nad kolenem. Z rány trčela spousta podkožního tuku. A byla hluboka že sem do ní nedohlédl. V nemocnici mi to praktikant zašil a všechen ten narušený tuk tam nechal. Už je to 14 dnu a z toho na tyden mi sestřička preventivne nasadila antibiotika. Rana je stale ponekud čerstvá ale co me hlavne znepokojuje je tvrdost v okolí rány. Mám ten pocit že je to stará tkán tuk a krev ktera tam ztuhla. Ale nevím. Prosim poradte.
Dobrý den, pokud není rána zarudlá, kůže nespojená nebo pokud z rány dokonce něco nevytéká, pravděpodobně se hojí dobře. Popisované zatvrdnutí může být jen průvodním jevem hojení. Mělo by se postupně zmenšit. K posouzení rány je ale nutné lékařské vyšetření. Praktikant v nemocnici pracuje pod dohledem zkušenějšího lékaře a antibiotika nepředepisuje zdravotní sestra. Vaši ránu i ošetření pravděpodobně lékař viděl. Máte-li pochybnosti, vyhledejte nové ošetření na chirurgii.
Dobrý den, Od dnešního rána mě bolí celé tělo, je takové citlivé na dotek, dále také cítím únavu a tlak na oči, ucpává se mi nos a myslím že se mi duří uzliny na krku. Před necelým měsícem jsem měla klíště, ale flíček po něm byl malý a svedil mě jen chvilicku (mel do 1 cm). Může to spolu souviset? Pokud ne, co mi může být? Je to jako příznaky chřipky, avšak je léto a venku již několik dní teploučko. Předem díky za odpověď.
Dobrý den, Váš dotaz nesouvisí s problematikou hojení ran. Vyhledejte vyšetření u svého praktického lékaře. Pro případnou online konzultaci doporučujeme některou z obecných internetových poraden, např. www.ulekare.cz.
Jak konkrétně mám postupovat při hojení jizev po laparoskopické operaci žlučníku (tři 1,5-2,5 cm dlouhé jizvy na břiše a pod pupíkem)? Jaký prostředek, jak často, po jak dlouhou dobu?
Dobrý den, jizvy po laparoskopických výkonech jsou minimální, obvykle se dobře hojí a nevyžadují speciální péči. Obecné rady týkající se péče o jizvy naleznete hned v několika našich novinkových článcích. Pokud by se objevila komplikace, (zarudnutí, rozevření, výtok z rány), obraťte se na pracoviště, kde Vás operovali.
Dobry den, Již vice jak 3 tydny me trapi bolest mandli(je tupa ne ostra, jako bych polykala knedlik)Udelaly se mi neco jalo bile puchyrky na leve mandli s tim, ze ted uz bolest citim pri kazdem polknuti az dolu do hrdla.Myslela jsem, ze je to angina nebo chripka, ale nemam horecky ani jine priznaky.Pote me napadlo neco jako afta, jelikoz mam celilakii a casto oslabenou imunitu trpivam na afty.Jen doufam, ze to neni neco horšího Predem dekuji za Vasi odpoved
Dobrý den, Váš dotaz nesouvisí s problematikou hojení ran. Doporučujeme některou z obecných internetových poraden, např. www.ulekare.cz.