Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 350 záznamů z celkového počtu 350, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

An
Dobrý den, Od dnešního rána mě bolí celé tělo, je takové citlivé na dotek, dále také cítím únavu a tlak na oči, ucpává se mi nos a myslím že se mi duří uzliny na krku. Před necelým měsícem jsem měla klíště, ale flíček po něm byl malý a svedil mě jen chvilicku (mel do 1 cm). Může to spolu souviset? Pokud ne, co mi může být? Je to jako příznaky chřipky, avšak je léto a venku již několik dní teploučko. Předem díky za odpověď.
Dotaz čeká na odpověď
Leona
Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. Otec 66, cukrovkář, po dvou slabých mrtvičkách. Má ránu na chodidle nohy, zánět postihl i kost, ale rána se nakonec pěkně hojí. Jenže jsem teď zjistila, že zřejmě během 14-cti denního pobytu v LDN se do rány dostal Staphylococcus aureus - MRSA a ten uvnitř tvoří kapsy hnisu. Je něco, co by nám mohlo pomoci? Nyní dobírá antibiotika, ránu 2x denně převazuji, 30 min. větrám a dezinfikuji Betadine. Na prstech této nohy jsou drobné ranky, které jsou stabilizované a nezvětšují se. Máme velmi špatnou zkušenost z nemocnice v Bruntále, kde stav neřešili vůbec, dostal až s febrilními křečemi pohotovostí do Krnova, tam mu, konečně stanovili specifická antibiotika (za měsíc dostal asi patery jiné antibiotika a celý ten měsíc měl horečky), nyní jsem si ho přestěhovala k Uherskému Hradišti, kde bydlím, a zde ze stěrů zjistili toho stafylokoka, o kterém v propouštěcích zprávách z Chirurgie v Krnově a LDN v Nových Albrechticích není zmínka. V podstatě prodělal celkovou sepsi, měl v noze zhnisanou kovovou 2cm dlouhou nerezovou jehlu. Až teď po 10-ti dnech jsem si důkladněji přečetla zprávu, z které ovšem vyplývá, že v pohodě sedí, téměř sám se obslouží, což vůbec není pravda, o zprávách z bruntálské nemocnice ani nemluvě, v podstatě zdravý člověk, jsme z toho přístupu já i rodina i okolí naprosto otřeseni a čeká nás nejistá léčba. Moc děkuji za odpověď Moc děkuji za odpověď.
Dotaz čeká na odpověď
Alena
Jak konkrétně mám postupovat při hojení jizev po laparoskopické operaci žlučníku (tři 1,5-2,5 cm dlouhé jizvy na břiše a pod pupíkem)? Jaký prostředek, jak často, po jak dlouhou dobu?
Dotaz čeká na odpověď
Veronika
Dobry den, Již vice jak 3 tydny me trapi bolest mandli(je tupa ne ostra, jako bych polykala knedlik)Udelaly se mi neco jalo bile puchyrky na leve mandli s tim, ze ted uz bolest citim pri kazdem polknuti az dolu do hrdla.Myslela jsem, ze je to angina nebo chripka, ale nemam horecky ani jine priznaky.Pote me napadlo neco jako afta, jelikoz mam celilakii a casto oslabenou imunitu trpivam na afty.Jen doufam, ze to neni neco horšího Predem dekuji za Vasi odpoved
Dotaz čeká na odpověď
Anna Jakešová
Dobrý den,po dobrání ATB mě pálí horní patro a povrch jazyka,pro podezření na přemnožené kvasinky v ústech mi byl proveden stěr z jazyka a krku-negativní.Chci se zeptat zda je ještě jiná možnost jak vyšetřit ty kvasinky a jaké zdravotní potíže bych měla očekávat v případě,že ty kvasinky mám.Děkuji moc za odpověď.Přeji hezký den.S pozdravem Anna J.
Dotaz čeká na odpověď